WIZYTA W SCHRONISKU


Kategorie :

WIZYTA W SCHRONISKU

30.04.2024 r. dzieci z naszej szkoły, pojechały do Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Skierniewicach. Powodem wizyty było zwieńczenie akcji zorganizowanej przez Szkolne Koło Wolontariatu. Dzieci przekazały wszystkie zebrane dary, które w roku szkolnym 2023/2024  systematycznie przynosiły do naszej szkoły. Dzięki uczniom udało nam sie zebrać wiele potrzebnych rzeczy dla zwierząt i schroniska. Przekazaliśmy wiele kilogramów karmy suchej  i mokrej . Po teranie schroniska oprowadzili nas jego pracownicy, pokazując w jakich warunkach żyją zwierzęta. Opowiedzieli nam wiele ciekawych historii na temat przebywających  tam zwierząt, a także o zasadach funkcjonowania schroniska. W schronisku obecnie przebywa ponad 200 psów i wiele kotów, z których każdy ma swoją- najczęściej smutną historię. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wszystkie zwierzęta, jednak najbardziej ucieszyły się, kiedy mogły pogłaskać i pobawić się z kotkami. Mamy nadzieję, że wyżej wymieniona  akcja już na dobre wpisze się w tradycję naszej szkoły i będziemy mogli co rok wspomagać zwierzęta w miarę naszych możliwości. Akcja ta doszła do skutku dzięki wrażliwości dzieci i ich rodziców, dlatego wszystkim serdecznie DZIĘKUJEMY!!!