Akcja „Dokarmiamy ptaki zimą w okolicy naszej szkoły”


Kategorie :

Akcja „Dokarmiamy ptaki zimą w okolicy naszej szkoły”

Zima to trudny czas dla ptaków. Trudno znaleźć im cokolwiek do jedzenia, kiedy wszystko przysypane jest przez śnieg. Ptaki często przylatują w miejsca pełne ludzi, gdyż wiedzą, że mogą tam liczyć na jedzenie.

W tym roku w akcji „Dokarmiamy ptaki zimą w okolicy naszej szkoły” zorganizowanej   przez KOŁO WOLONTARIATU SZKOLNEGO udział wzięli uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. W ramach podjętych działań uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonywały w szkole karmniki dla ptaków z surowców wtórnych, robiły rolki ze smalcem i ziarnami oraz przygotowały pokarm do karmników.

W ogrodzie szkolnym pojawiły się przepiękne karmniki dla ptasich gości, które będą nam służyły przez wiele lat.