Apel z okazji 11 listopada


Kategorie :

10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Rozpoczął się o godzinie 11:11 od odśpiewania Hymnu Polski „Mazurka Dąbrowskiego” przez wszystkich zgromadzonych. Następnie został przedstawiony rys historyczny odzyskania niepodległości, który był przeplatany recytowaniem wierszy. Apel uświetniły również utwory patriotyczne w wykonaniu uczniów klasy 8 i szkolnego chóru. Pani dyrektor po apelu sprawdziła wiedzę naszych uczniów poprzez zadawanie różnych pytań dotyczących historii Polski w latach 1772- 1918. Uczniowie świetnie poradzili sobie z odpowiedziami.  Po zakończeniu apelu podsumowane zostały konkursy – rozdano dyplomy i nagrody. Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.