Święto Dyni w Przedszkolu


Kategorie :

Święto Dyni w Przedszkolu

W ostatni piątek października 2023 roku w naszym przedszkolu odbyło się „Święto Dyni”. Z tej okazji dzieci przyniosły do przedszkola dynie, a w ich ubiorze dominował kolor pomarańczowy. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, w trakcie których poznały bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia, dowiedziały się w jaki sposób ona rośnie, jak się ją uprawia, czego potrzebuje, żeby była dorodna. W trakcie zajęć dzieci mogły obejrzeć, dotknąć dynię, jak również poczuć jej ciężar.

„Święto Dyni” pozwoliło przedszkolakom wzbogacić wiedzę na temat dyni, jej przeznaczenia oraz sposobów wykorzystania. Dzieci chętnie wzięły udział w licznych zabawach, których tematem przewodnim była dynia m.in. w slalomie dyniowym, skokach przez dynię jak również w „zawodach dyniowych”.

Zakończenie „Święta Dyni” stanowiła wspólna degustacja ciasta dyniowego, które zostało przygotowane w trakcie zajęć przez naszych przedszkolaków. Dzieci mimo początkowych obaw co do smaku przyrządzonego ciasta zjadły je ze smakiem.

„Święto dyni” było dniem pełnym wrażeń, radości, zainteresowania i zabawy, co zostało uchwycone na załączonych zdjęciach.