ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU W NASZEJ SZKOLE


Kategorie :

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU W NASZEJ SZKOLE

Radosne święto Uśmiechu, zainicjowane w 1999 r. przypada rokrocznie w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą Dnia Uśmiechu był Harvey Ball, twórca znanego na całym świecie znaczka uśmiechniętej buźki na żółtym tle.  Symbol ten przedstawia dokładnie to, co pragniemy widzieć u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Uśmiech jest jedną z pierwszych rzeczy, na które zwraca się uwagę spotykając drugą osobę. Obok uścisku dłoni czy wyglądu stanowi on jeden z najważniejszych elementów reprezentujących danego człowieka w trakcie powitania. Co więcej… nawet sztucznie prowokowany uśmiech ma wiele zalet. Warto więc, aby często gościł na naszych twarzach!
Z okazji Światowego Dnia Uśmiechu CZŁONKOWIE SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU  zorganizowali w naszej szkole fotobudkę, gdzie uczniowie mieli okazję sfotografować swoje uśmiechy. Pani Aldona Zdun-Ozimowska  zadbała o rekwizyty, które wywołały wiele radości wśród dzieci. Uczniowie tego dnia mieli możliwość przyjścia do szkoły w wymyślnych strojach i fryzurach. Mogli również na szkolnych korytarzach obdarowywać się przygotowanymi wcześniej komplementami i uśmiechniętymi buźkami.
Gratulujemy pomysłu i nie zapominajmy o uśmiechu na co dzień. Tak mało może zdziałać naprawdę wiele!