Czytanie w altanie


Categories :

Czytanie w altanie

Dnia 29 września w całej Polsce obchodzony był Dzień Głośnego Czytania. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką tego dnia jest Janina Porazińska, która napisała wile utworów dla dzieci i młodzieży. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci.

W naszej szkole tego dnia uczniowie starszych klas czytali swoim młodszym koleżankom i kolegom. W tym roku były to przygody Kubusia Puchatka, które bardzo spodobały się młodym słuchaczom.

Uczniowie klas starszych mieli okazję na wysłuchanie literatury na lekcji języka polskiego. Była ona jednak inna niż wszystkie. Odbyła się bowiem na świeżym powietrzu, w naszej szkolnej altanie. Czytaliśmy tam książki, które mogą spodobać się młodym czytelnikom, ponieważ dotyczą tematów bliskich ich sercom.

To był wyjątkowy dzień!