PROGRAM EKOLOGICZNY – Skąd się biorą produkty ekologiczne


Kategorie :

Skąd się biorą produkty ekologiczne” to nowy, ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli opracowany przez GIS wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Akcja, prowadzona wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ma uczyć jak szukać tej znakomitej, dobrej żywności, w jaki sposób ją rozpoznawać, w jaki sposób się zdrowo odżywiać. Ma także uczyć jaki jest związek rolnictwa z przyrodą. Kampania ma również na celu propagowanie zachowań prorodzinnych. Spożywajmy polską żywność, która cechuje się wysoką jakością. Rozpoczęta kampania skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Jej celem jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego.

Zajęcia związane z realizacją programu edukacyjnego „Skąd się biorą produkty ekologiczne” przedszkolaki rozpoczęły od rozpakowywania zakupów. Oglądały dokładnie wszystkie produkty i zauważyły, że większość produktów ma taki sam znaczek. Posegregowały produkty na te, które posiadają znaczek EKO i ze względu na ich pochodzenie. Następnie obejrzały bajkę „Skąd się biorą produkty ekologiczne”(https://www.youtube.com/watch?v=7_2NNcSqu5w), która w przystępny sposób wyjaśniła dzieciom, że warto zwracać uwagę na produkty ekologiczne, które są zdrowe i powinny być wykorzystywane w naszych codziennych posiłkach. Przedszkolakom przypomniana została Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Podczas zajęć dzieci degustowały samodzielnie przygotowane kanapki. Dziękujemy Rodzicom za włączenie się w realizację zajęć -za przygotowanie pysznych „EKO produktów spożywczych”.

Realizacja podjętych przez nas działań programowych pozwoliła dzieciom zrozumieć czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne. Przedszkolaki poznały korzyści z hodowli zwierząt. Potrafią rozpoznać znaczek, który oznacza ekologiczny produkt. Zdobyły wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania się, produktów ekologicznych,ich źródła pochodzenia oraz ich dobroczynnego wpływu na nasze zdrowie.