WIZYTA PANI STOMATOLOG W NASZYM PRZEDSZKOLU


Kategorie :

WIZYTA PANI STOMATOLOG W NASZYM PRZEDSZKOLU

28 marca  w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z niecodzienny gościem. Odwiedziła nas pani stomatolog, Anna Mynett. Przedszkolaki serdecznie powitały panią dentystkę, która w bardzo ciekawy sposób przybliżyła naszym podopiecznym specyfikę swojego zawodu. Omówiła akcesoria wykorzystywane przez nią w codziennej pracy oraz zapoznała z zasadami właściwego szczotkowania zębów i dbania o higienę jamy ustnej. Pani Anna uwrażliwiła również dzieci         na potrzebę spożywania owoców, warzyw i produktów mlecznych,      które są zdrowe dla zębów oraz unikania słodyczy, które powodują próchnicę. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, chętnie dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem. Pani doktor zachęcała dzieci do wizyt kontrolnych w gabinecie stomatologicznym, przełamując tym samym lęk przed kontaktem z dentystą. Na zakończenie odwiedzin Pani stomatolog przeczytała książkę z kącika czytelniczego przedszkolaka pt.: „ Reksio”. Bardzo dziękujemy pani Annie za poświęcony czas. Była to niezapomniana lekcja dzięki, której przedszkolaki wzbogaciły wiedzę na temat dbania o piękny i zdrowy uśmiech.