WYCIECZKA DO WARSZAWY


Kategorie :

WYCIECZKA DO WARSZAWY W RAMACH PRZEDSIĘWZIĘCIA MINISTRA EDUKACJI I NAUKI PN. POZNAJ POLSKĘ

W dniu 07.10.2022 r. uczniowie z klasy I, II i III wybrali się na wycieczkę
do Warszawy w ramach programu Poznaj Polskę.
Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach, gdzie podziwialiśmy zabytkowe pojazdy, jak również sporą kolekcję rekwizytów (mundury, radia, plakaty itd.), a także eksponaty związane z lotnictwem i militariami. Znaleźliśmy tu również zbiór urządzeń technicznych i gospodarstwa domowego z początków XX w, aparaty telefoniczne, radiowe i fotograficzne. Niezwykłą atrakcją było zobaczenie już historycznego czołgu – Rudy 102.
Kolejnym punktem programu było spotkanie z przewodnikiem i spacerek uliczkami Starego Miasta. Podziwialiśmy Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, najstarsze w Polsce ruchome schody. Byliśmy także w pobliżu Pałacu Prezydenckiego, a gdy przypomnieliśmy sobie legendy warszawskie poszliśmy do centrum rynku, aby zobaczyć pomnik Syrenki.
Następnie zwiedzaliśmy Zamek Królewski: Apartament Wielki, Pokój Marmurowy, Salę Rycerską, Apartamenty Królewskie, Pokój Canaletta i wiele innych komnat. Przewodnik ciekawie opowiadał o historii zamku i jego mieszkańcach, a pięknie zrekonstruowane wnętrza zamku jak i oryginalne przedmioty, i obrazy cieszyły nasze oczy.
Po smacznym obiedzie poszliśmy do Muzeum Iluzji. Świat magii i iluzji zawsze wydawał nam się ciekawy, a po wizycie w Muzeum jeszcze bardziej utwierdziliśmy się w tym przekonaniu. Wspólnie eksperymentowaliśmy Krzesło Bucheta, czyli mebel, który stwarzał iluzję, że osoba znajdująca się na krześle jest dużo mniejsza niż osoba stojąca obok. A co najciekawsze, efekty tej iluzji zobaczyliśmy dopiero na zdjęciu. W muzeum nikt z nas się nie nudził, bowiem: doświadczał, dziwił się i śmiał.
Pełni wrażeń i pozytywnych emocji wróciliśmy do domu.