DZIEŃ RODZINY


Kategorie :

ŚWIĘTO RODZINY
Rodzina nie jest tylko czymś ważnym. Ona jest wszystkim.
– Michael J. Fox
Dnia 12 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbyło się wielkie święto – uroczystości z okazji Dnia Rodziny. Jest to bardzo ważne wydarzenie nie tylko w życiu naszej szkoły, ale także lokalnej społeczności. Na tę wyjątkową uroczystość przybyli także zaproszeni goście: Wójt Gminy Nowy Kawęczyn, p. Włodzimierz Ciok, Dyrektor Gminnego Zespołu ds. Oświaty, p. Katarzyna Sikora oraz p. Katarzyna Grzejszczak, proboszcz parafii Stara Rawa, ks. Wojciech Wawrzyniak, przewodnicząca Rady Rodziców, p. Małgorzata Markiewicz, radni z obwodu szkoły, p. Tadeusz Piątkowski, p. Mateusz Frąc, p. Jarosław Pawlak, p. Jacek Długosz, p. Włodzimierz Michalski, a także wieloletni nauczyciele szkoły, p. Maria i Stanisław Mekke.
Po uroczystym powitaniu przez Panią Dyrektor wszystkich przybyłych gości odbyła się część artystyczna, którą rozpoczęli najmłodsi uczniowie naszej szkoły . Pod opieką swych nauczycieli dzieci przedstawiły muzyczny program, zyskując gromkie brawa publiczności. Montaż słowno – muzyczny zaprezentowali również uczniowie klas IV-VIII, recytując wiersze, śpiewając piosenki, a także składając przybyłym gościom najserdeczniejsze życzenia.
Pani Dyrektor wszystkim serdecznie podziękowała, także tym, którzy uroczystość sponsorowali, a byli to: Bank Spółdzielczy w Nowym Kawęczynie, Kwazar Trzcianna, Szkoła Nauki Jazdy „Arek”, Państwo Maciej i Wioletta Świderscy- Mój Ogród w Nowym Dworze, Firma Ped-Bruk, Firma SEBEX Z Warszawy, Hortmasz Strobów, Pan Czesław Staniak oraz Firma IGLOTEX.
Po wzruszających występach na scenie wszyscy przenieśli się na plac przed szkołą, gdzie na dzieci czekały zjeżdżalnie, wata cukrowa. Dużą popularnością cieszyły się pokazy strażackie. Wśród atrakcji przygotowanych dla dzieci nie zabrakło również rozgrywek sportowych czy malowania twarzy. Dla zgłodniałych przygotowane były przepyszne kiełbaski z grilla, grochówka, a na osłodę na wszystkich czekało małe „co nieco”.
Wszyscy, którzy tego niedzielnego popołudnia przyszli do szkoły, byli zadowoleni, odczuwali radość i satysfakcję. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. Zorganizowane tego dnia atrakcje pokazały zdrowy sposób spędzania wolnego czasu oraz dobry pomysł na integrację rodziny i lokalnej społeczności.

Wszystkim Kochanym Rodzicom
życzymy wielu, wielu lat życia w zdrowiu i pomyślności!