Zdrowy styl życia


Kategorie :

Zdrowy styl życia

Dnia 20.05.2022 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel.

W pierwszej części spotkania dokonano podsumowania szkolnych konkursów plastycznych. Pani Dyrektor – Barbara Smolarek wraz z organizatorkami konkursów wręczyły laureatom pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

W szkolnym konkursie plastycznym pt. „Piękno majowego dnia” zorganizowanym przez nauczyciela plastyki Panią Lucynę Barej w kategorii klas I-III laureatami zostali:

I miejsce – Szymon Guranowski kl. 2,

II miejsce – Mikołaj Nowicki i Kacper Świderski kl. 1

III miejsce – Daniil Diakonov kl. 1

Wyróżnienie – Karolina Sypuła kl. 1

W kategorii klas IV-VIII

I miejsce – Daria Siryk kl. 7

II miejsce – Jan Sujka kl. 7

III miejsce – Oliwia Staniak kl. 4

W szkolnym konkursie plastycznym pt. „Moje zdrowie w moich rękach” zorganizowanym przez Lidera Edukacji Zdrowotnej Panią – Bożenę Szkopińską-Fijałkowską laureatami zostali:

I miejsce – Lena Grzejszczak,

II miejsce – Lena Adamczyk,

III miejsce – Emilia Grabowska,

Wyróżnienia – Maja Bujanowicz, Kacper Nagórka, Igor Dziubiński.

W drugiej części spotkania Lider Edukacji Zdrowotnej zaprosił zebranych do obejrzenia przedstawienia przygotowanego pod kierunkiem Pani Bożeny Szkopińskiej –Fijałkowskiej z uczniami klasy I. Mali artyści, odświętnie ubrani bardzo ładnie zaśpiewali piosenki, które zilustrowali ruchem oraz wyrecytowali wierszyki. Przez wiersze i piosenki zachęcili dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas II-III do zdrowego żywienia i gimnastyki.

Następnie na scenie wystąpili uczniowie klasy trzeciej, przygotowani pod kierunkiem Pani Aliny Cichowicz. Przedstawili widzom ciekawą bajkę o tym, jak Gucio i Maja dbali o swoje zdrowie i czystość innych dzieci.

Wszyscy występujący na scenie mali artyści otrzymali duże brawa. Na zakończenie Pani Dyrektor rozmawiała z dziećmi o tym, co należy robić, aby być zdrowym.