Wycieczka do Zagrody Zakrzewie


Kategorie :

Wycieczka do Zagrody Zakrzewie
W dniu 9.11.2021 r. uczniowie z klas I-III wybrali się na wycieczkę do Zagrody Zakrzewie. Zostaliśmy miło przywitani i zaproszeni na przejażdżkę nietypowym pociągiem –beczkowozem wokół całej zagrody. Następnie zapoznaliśmy się z Basią, Elmo, Oreo, Sofią i innymi alpaczkami. Byliśmy zdumieni ich spokojem i ciekawością. Okazało się, że każda ma swoje imię i na nie reaguje. Pozwalały się głaskać, przytulać i chętnie zjadały smakołyki przez nas podawane. Właściciel Zagrody przekazał nam wiele interesujących wiadomości o tych ciekawych zwierzętach. Dowiedzieliśmy się, że alpaki
w Zagrodzie pomagają w alpakoterapii, a ich wełna jest hipoalergiczna, cieplutka, lekka i droga. Poznaliśmy również inne zwierzęta: lamę, wilki, kozy, króliki, tchórzofretki, lisa, a nawet szopy pracze. Niektóre z nich wykonywały specjalnie dla nas wyjątkowe pokazy akrobatyczne.
Na zakończenie każdy uczestnik wycieczki wykonał pamiątkową zawieszkę w kształcie alpaki, do której wykorzystał naturalną wełną z tych zwierząt. Po smacznym obiedzie pełni niesamowitych wrażeń wróciliśmy do szkoły.