Dzień Ziemi


Kategorie :

22 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Tradycyjnie do organizacji części artystycznej przyłączyli się uczniowie klasy IV. Młodzi przyrodnicy wykonali prace plastyczne pt ’ Przywróć naszą planetę’ oraz nagrali krótkie filmiki z ciekawostkami o ziemi. Wszystko zostało przedstawione w ekologicznej prezentacji,przygotowanej przez p. D. Kaczyńską. Link do krótkiego filmiku udostępniamy poniżej. Nasi młodzi przyrodnicy klasy IV stanęli na wysokości zadania ?

Link do nagrania: https://www.youtube.com/watch?v=nWykfPHZ0CQ

Dzień Ziemi był także okazją do podsumowania zbiórki baterii, której podjęli się wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Pani D. Kaczyńska oraz p. Dorota Motyl posegregowały baterie i wymieniły je w Skierniewicach, w specjalnym EKO punkcie na piękne, różnokolorowe bratki. Piękne rośliny już zdobią otoczenie naszej szkoły. Pamiętajcie! Ziemię mamy tylko jedną, więc myślimy lokalnie – działamy globalnie!