Tydzień życzliwości – podsumowanie


Kategorie :

W dniach 16.11-22.11.2020r. w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Życzliwości. W tym okresie uczniowie mogli podarować komuś uśmiech, znaleźć czas dla bliskich, zrobić miły gest oraz okazywać pomoc, jak też zrobić coś dla innych oraz podarować dobre słowo. Zadanie okazało się dużym wyzwaniem, gdyż odbywało się w trakcie zdalnego nauczania, które uniemożliwiło rzeczywiste okazywanie życzliwości. Mimo wszystko uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji.

Idea świętowania dnia życzliwości przywędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. W 1973 roku z inicjatywy studentów, braci Briana i Michaela McCormacków – jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem – ustanowiono World Hello Day. Na świętowanie wyznaczono dzień 21 listopada.
W serdecznej i miłej atmosferze minął nam tydzień, który miał na celu pielęgnowanie pozytywnego nastawienia do drugiego człowieka, jak również propagowanie życzliwości i uprzejmości na co dzień oraz zwykłej ludzkiej dobroci.