Ślubowanie pierwszaków


Kategorie :

Ślubujemy

W dniu 13.10.2020 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość  ślubowania  uczniów klasy pierwszej. Pani dyrektor Barbara Smolarek serdecznie przywitała  gości: kandydatów na pierwszoklasistów wraz z rodzicami, wychowawczynię i uczniów z  klasy II. Ciepłymi słowami mówiła o corocznej tradycji ślubowania, wspomniała również  o cechach wspaniałego ucznia i  życzyła pierwszoklasistom  szczęścia i pomyślności  w rozpoczynającym się bardzo ważnym etapie życia. Zanim nastąpił  ważny moment ślubowania, dzieci z klasy I zaprezentowały  swoje umiejętności w programie artystycznym. Wierszem, piosenką i tańcem  nawiązywały do ojczyzny, najbliższego środowiska i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mimo stresu związanego z pierwszym, publicznym wystąpieniem świetnie poradziły sobie z mikrofonem       i rekwizytami użytymi w programie. Udowodniły, że są gotowe stać się stuprocentowymi uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej im. J.A.Grabowskiego. Następnie w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia czarodziejskim zielonym ołówkiem,   a wychowawczyni wręczyła pamiątkowe dyplomy. Po ślubowaniu dzieci z klasy II przywitały najmłodszych uczniów naszej szkoły. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali drobne upominki, a na szczęście czterolistne koniczynki. Wszystkim pierwszoklasistom życzyli sukcesów  w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.