DZIEŃ NIEZAPOMINAJKI 


Kategorie :
DZIEŃ NIEZAPOMINAJKI
15 maja obchodzimy Dzień Niezapominajki. W tym dniu promujemy szczególnie walory polskiej przyrody i różnorodność biologiczną, a także przypominamy o potrzebie jej ochrony. Niezapominajka, która teraz pięknie kwitnie, symbolizuje delikatność natury, zaburzanej często przez działania człowieka i przypomina, że to od nas zależy w dużej mierze , jak będzie wyglądała otaczająca nas przyroda.
Uczniowie naszej szkoły pragną tego dnia symbolicznie wesprzeć akcje 'niezapominania” o przyrodzie tworząc plakaty z przesłaniem przyrodniczym.’ Bądź przyjacielem natury’, 'szanuj zieleń’, 'segreguj śmieci’ – to tylko kilka haseł, z wielu, które zostały umieszczone na własnoręcznie wykonanych niezapominajkach. Niektórzy członkowie SK LOP odnaleźli te piękne kwiaty w swoim otoczeniu i przesyłają dziś lokalnej społeczności ten oto przekaz: Dbajmy o przyrodę, szanujmy ja i NIE ZAPOMINAJMY o tym, co w niej najcenniejsze!
Poniższe prace , a także fotografie przygotowane zostały przez: Barbara Grzejszczak(IV), Dawid Walendzik (IV), Julia Nagórka(V), Karol Jaroń(V), Amelia Farian(V), Nikola Dlugosz(V), Ewa Siwek(VI), Krystian Jaworski (VI), Amelia Mekke(VI), Stanisław Rymarczyk(VI), Kacper Woźniak(VI), Jakub Jakubik(VII), Mateusz Rakowski (VII), Jakub Skrobisz(VII), Oliwia Sowińska (VIII), Rafał Matysiak (VIII).

[Best_Wordpress_Gallery id=”165″ gal_title=”niezapominajki20″]