Europejski Tydzień Kodowania

IMG 20191008 094129

Kategorie :

Nasza szkoła włączyła się w wydarzenie społeczne, które ma na celu poszerzanie i promowanie programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Code Week to inicjatywa, która realizowana jest w całej Europie.

Nasza placówka w ramach tego wydarzenia zrealizowała zajęcia i warsztaty dla uczniów klas I-III, IV-VIII oraz dla przedszkolaków. Hasło szkolnych obchodów brzmiało „Bawimy się programowaniem” – działania zostały zgłoszone oficjalnie na stronie https://codeweek.eu.

Klasy I – III zapoznały się z programowaniem w Scratch’u, zajęcia miały formę warsztatów, które prowadzili uczniowie klasy VIII pod kierunkiem p. K. Rużańskiej. Klasy IV – VI pod kierunkiem p. S. Supeł, na zajęciach informatyki, miały okazję zapoznać się z serią edukacyjnych gier – Blockly Games, które uczą programowania. Uczniowie klas VII – VIII zostali wprowadzeniu w świat języka C++ oraz Pythona. Przedszkolaki z oddziału 6 – latków, odwiedziliśmy z robotami LofiRobot.  Uczniowie byli zachwyceni zajęciami, liczymy, że rozbudziliśmy pasję do programowania i robotyki wśród naszych dzieci i młodzieży

[Best_Wordpress_Gallery id=”66″ gal_title=”etd_20″]