Roboty u przedszkolaków

IMG 20191009 090539

Kategorie :

10 października 2019 roku, Szymon i Kuba z klasy VIII wraz z p. Rużańską, odwiedzili przedszkolaków. Nie była to zwykła wizyta, ponieważ do sali wjechały roboty. Nasi mali przyjaciele mieli okazję zapoznać się z robotami LofiRobot. Poznali budowę, funkcje poszczególnych elementów. Spotkali się z robotem: Malującym, Pojazdem oraz Światłolubem. Część teoretyczna bardzo ich zaciekawiła ale to przy części praktycznej mieli najlepszą zabawę. Sterowali robotami przy pomocy telefonu, robot Światłolub podążał za światłem, robot Pojazd omijał przeszkody, robot Malujący tworzył rysunki. Uczniowie zmierzyli się również w wyścigu. Podczas podsumowania każdy uczestnik otrzymał za świetną współpracę naklejkę promującą roboty. Nasze przedszkolaki czekają z niecierpliwością na kolejne spotkanie. Dziękuję za zaangażowanie i pomoc w organizacji Code Week,u najstarszym uczniom naszej szkoły.

[Best_Wordpress_Gallery id=”68″ gal_title=”roboty_20″]