Sukces Matematyczny

Resized 20190606 1241170 4502 Kopiowanie

Kategorie :

Uczniowie naszej szkoły bardzo często biorą udział w konkurach matematycznych, odnosząc wysokie wyniki. Tak było i tym razem, uczennica klasy VIII zyskała tytuł laureata, zajmując I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Novamath. Konkurs ten składał się z dwóch etapów: I etap szkolny, gdzie uczniowie musieli zmierzyć się z zadaniami matematycznymi w wersji online, do II etapu czyli do finału awansować mogło 5 osób w każdej kategorii wiekowej, z największą liczbą punktów. W gronie finalistów znalazła się właśnie Wiktoria Kozub. Niewiele zabrakło również Mateuszowi Michalskiemu z klasy VI oraz Amelii Mekke z klasy V, którzy zdobyli odpowiednio 9 i 10 miejsce w swoich kategoriach wiekowych.

Dnia 6 czerwca w Warszawie odbył się finał konkursu, najlepsi z najlepszych po raz kolejny musieli zmierzyć się z rozwiązaniem zadań matematycznych. Podczas ceremonii wręczenia nagród, okazało się, że nasza uczennica jest najlepsza w kategorii klas VIII. Wiktoria zdobywając I miejsce otrzymała medal, certyfikat, czek o wartości 300 złotych oraz voucher na wyjazd survivalowy dla 8 osób. Cała społeczność szkolna jest bardzo dumna z osiągnięć naszej uczennicy a w szczególności p. Katarzyna Rużańska – nauczyciel matematyki. P. Dyrektor Barbara Smolarek zorganizowała apel aby podzielić się tą wspaniałą informacją ze wszystkim oraz podziękować Wiktorii za reprezentowanie naszej szkoły i osiąganie tak wysokich wyników. Na finałach, Wiktorii towarzyszyli rodzice, którym również dziękujemy i gratulujemy.  

Życzymy dalszych sukcesów !!!

[Best_Wordpress_Gallery id=”106″ gal_title=”matematyka_19″]