„Mały Miś w świecie wielkiej literatury”

061

Kategorie :

Dzieci z oddziałów przedszkolnych przystąpiły do projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Jest to projekt, którego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa. Zadaniem uczestników projektu jest zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom – uświadomienie roli czytania w życiu dziecka, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych, wprowadzenie dzieci w świat literatury, budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki i twórczość plastyczną oraz włączenie w życie przedszkola rodziców oraz przedstawicieli środowiska lokalnego.

Pierwszym zadaniem przedszkolaków było wybranie maskotki i nadanie jej imienia. Dzieci wybrały misia, któremu nadały imię „Miodek”. Miś „Miodek” z dzienniczkiem wędruje od domu do domu, słucha ulubionych opowiadań i bajek czytanych przez rodziców i dzieci. Na pamiątkę tej wizyty, dzieci rysują dla „gościa” obrazek do wspólnie przeczytanej książki – tworząc ze swoich prac pamiątkowy album.

W ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” dzieci odwiedziła Pani Agnieszka – konsultant oświatowy wydawnictwa MAC. Dzieci wysłuchały opowiadań z książeczki „Świat w piżamie”. Przygody głównego bohatera Krzysia bardzo się dzieciom podobały. Ku naszemu zaskoczeniu dostaliśmy książkę prezencie. Dzięki temu będziemy mogli poznać jego dalsze przygody. Za wizytę serdecznie dziękujemy.

A nasz „Miodek” nadal jest mile widzianym gościem w domach przedszkolaków.:-)

[Best_Wordpress_Gallery id=”124″ gal_title=”misiek_19″]