“Szkoła Pamięta”

20191025 114437

W dniu 25 października 2019 r. z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Antoniego Grabowskiego w Nowym Dworze wraz z p. Monika Tkaczyk – nauczycielka religii oraz p. Barbarą Smolarek – dyr. szkoły  wybrały się na cmentarz parafialny w Starej Rawie. Tym samym włączyły się w akcje MEN ph. Szkoła pamięta”.  Należy podkreślić, ze uczniowie każdego roku pamiętają o uporządkowaniu zaniedbanych  grobów,  zapaleniu zniczy. Dzieci zapaliły  znicze pod pomnikiem  poległych w obronie naszego kraju w czasie I i II wojny światowej, przy grobie nauczycieli pracujących w naszej szkole oraz kapłanów z naszej parafii. W skupieniu uczniowie  przemierzali  aleje cmentarne, zatrzymując się również przed nagrobkami byłych pracowników i  uczniów naszej szkoły. Towarzyszyła im modlitwa w intencji zmarłych.Była to wspaniała lekcja historii i szacunku dla zmarłych.

« z 2 »

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *